środa, 5 marca 2014

Tess Gerritsen

Jedną z moich ulubionych autorek książek jest Tess Gerritsen. Ostatnio bardzo często czytam właśnie jej książki. (Jak tylko uda mi się upolować coś nowego :-) Dlatego dziś chciałabym poświęcić posta dla niej!


TESS GERRITSEN - ur. 12 czerwca 1953 w San Diego. Współczesna pisarka amerykańska, międzynarodowa autorka bestsellerów. 
Miała niezwykłą drogę do kariery pisarki. Jako absolwentka Uniwersytetu Stanforda, została przyjęta do szkoły medycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, gdzie przyznano jej tytuł lekarza internisty. 
Podczas urlopu macierzyńskiego zaczęła pisać powieści. Jej pierwsza powieść została opublikowana w roku 1987. Telefon po północy, romantyczny kryminał, był poprzednikiem ośmiu innych powieści romantycznych. Napisała również scenariusz pt. Adrift, który został wyemitowany w 1993 roku przez CBS Movie of the Week z Kate Jackson w roli głównej.
/>
Pierwsza sensacja medyczna Tess Dawca została wydana w twardej oprawie w 1996 roku i to był jej debiut na liście bestsellerów New York Timesa. Od tej pory pisze ona już tylko tego rodzaju powieści. Jej książki zostały opublikowane w czterdziestu krajach, a ponad 25 milionów egzemplarzy zostało sprzedanych na całym świecie. Zostały przetłumaczone na 20 języków i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie.
Zdobyła nagrody Nero Wolfe Award (z Autopsje) i Rita Award (z Chirurga). Krytycy na całym świecie chwalą jej powieści m. in. jako “Pulsująco – łomocząca zabawa” (Philadelphia Inquirer), “Przerażające i błyskotliwe” (Toronto Globe and Mail). Publisher Weekly nazwał ją “królową suspensu medyczny”.
Jej cykl powieści o detektyw Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles zainspirował TNT do nakręcenia serialu “Rizzoli & Isles” z udziałem Angie Harmon i Sasha Alexander.
Teraz Tess Gerritsen zrezygnowała z medycyny poświęcając się całkowicie pisaniu powieści, a jej fani z zapartym tchem czekają na kolejne dawki wielkich emocji. Obecnie mieszka w Maine. 

Autorkę tą odkryłam, a właściwie podsunęła mi ją moja kuzynka, dosyć niedawno. Muszę przyznać, że przypadła mi do gustu od samego początku :-) Być może dlatego, że pierwszą jej książką jaką czytałam był "Chirurg". Jak się później okazało była to pierwsza książka z dość pokaźnego cyklu Jane Rizzoli i Maura Isles.Szybko jednak przeszukałam internet w celu "uporządkowania" kolejności w jakiej będę czytać tą serię!
Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię czytać książek z serii, nie po kolei. Nie lubię domyślać się co wydarzyło się w poprzedniej części, bądź przy czytaniu wcześniejszych wiedzieć co wydarzy się później.
Podziwiam osoby, którym nie przeszkadza czytanie trzytomowej książki w kolejności 1,3,2. (Pozdrowienia dla mojej MDrem ;-)

Seria Jane Rizzoli & Maura Isles - Tess Gerritsen:
1. "Chirurg"
2. "Skalpel" 
3. "Grzesznik"
4. "Sobowtór"
5. "Autopsja"
6. "Klub mefista"
7. "Mumia"
8."Dolina umarłych"
9. "Milcząca dziewczyna"
10. "Ostatni, który umrze"

Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać serię w tej właśnie kolejności. Nie chciałabym stracić głównych wątków, które przeplatają się przez kolejne części. 
Jeśli ktoś z Was ma na wymianę np. na finta.pl bądź na sprzedaż w okazyjnej cenie, którąś z tych książek (tomy od 3 do 10) to bardzo proszę o informacje pod postem bądź na meila!!!
NightB

1 komentarz:

  1. Z chęcią bym przeczytała, wiem, ze to książki w moim guście :)

    OdpowiedzUsuń