czwartek, 30 stycznia 2014

Kraków - 2 Życie Książki

Drugie Życie Książki 
wyjątkowa akcja bezpłatnej wymiany książek.
Akcja bezpłatnej wymiany książek odbywa się w Krakowie raz w miesiącu zazwyczaj o 15.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Piszę zazwyczaj, ponieważ organizowane są także specjalne edycje wymiankowe odbywające się także w innych miejscach Krakowa :-) O aktualnym terminie oraz miejscu spotkania można dowiedzieć się ze strony 2 Życia książki.

Zasady są bardzo proste: można wymienić od 1 do 10 książek. Jeżeli ktoś przyniesie książki wydane przed rokiem 1995 może takie książki wymienić tylko i wyłącznie na książki wydane przed 1995 rokiem. Jeżeli natomiast przyniesiemy książki wydane po 1995 roku to możemy je wymieniać zarówno na te wydane przez jak i po 1995 roku. Należy jednak pamiętać iż książki, które przyniesiemy na wymianę nie powinny być zniszczone :-)

Osobiście nigdy nie byłam jeszcze na tej akcji wymiany książek, ale na bieżąco czytam aktualności oraz oglądam zdjęcia z właśnie odbytych wymian i muszę powiedzieć, iż zazdroszczę mieszkańcom Krakowa tak fajnej akcji książkowej. Na zdjęciach rzuciły mi się w oczy autorzy tacy jak: King, Gerritsen, Wolf, K.Lauren, Chmielewska, Tolkien, Sparks i wielu innych wspaniałych autorów. Pochwalam samą ideę wymiany książek, ponieważ sama posiadam wiele książek, których z chęcią bym się pozbyła, aby zrobić miejsce książką, których jeszcze nie czytałam. Mam nadzieję że niedługo wraz z NightB uda nam się pojechać na spotkanie wymiankowe do Krakowa. Zastanawiamy się właśnie nad akcją specjalną organizowaną w dniach 23-24 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

A Wy? Czy bierzecie udział  w podobnych wymiankach? Czy macie takie akcje u siebie w mieście? A może wypowiedzą się mieszkańcy Krakowa, którzy byli już na tej wyjątkowej akcji?

                                                                             MDream

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz