sobota, 1 lutego 2014

Nowość na którą czekam w lutym 2014

Każdego 1-ego dnia miesiąca będziemy publikować wybrane książki, które najbardziej z nowości chciałybyśmy kupić.  Rywalki 

Kiera Cass tytuł oryginału: Selection
seria/cykl wydawniczy: Selekcja tom 1
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 5 lutego 2014 


Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Selekcja jest szansą ich życia. To dzięki niej mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Selekcji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.

Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.


Dla Americi Selekcja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…


MDream: Jest to pierwsza książka Pani Cass która będzie wydana w Polsce i dlatego też jestem jej bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że będzie trochę przypominała "Trylogię Czarnych Kamieni"  Anne Bishop, którą osobiście bardzo lubię  :-)


 
Miłość i medycyna (sądowa)
Alessia Gazzolatytuł oryginału: L'allieva
seria/cykl wydawniczy: 
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 19  luty 2014
 


Pierwszy tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej adeptce medycyny sądowej.

Kiedy znajdujesz się na końcu łańcucha pokarmowego, możesz mieć problem z dopchaniem się do bufetu... Tę prawdę zna doskonale Alice Allevi, młoda studentka medycyny sądowej. Wrażliwa i sympatyczna dziewczyna z trudem odnajduje się w towarzystwie wzajemnej adoracji, jakim są pracownicy Instytutu.

Przełożeni nie widzą jej w roli patologa i rzucają jej kłody pod nogi.
Partner, który niedawno dochrapał się stanowiska, nie przegapi żadnej szansy, by jej dogryźć.


Jednak Alice jest gotowa wytrzymać wszystko, byle tylko pracować w wymarzonym zawodzie.


NightB: Zapowiada się bardzo ciekawie, a ponieważ to pierwszy tom serii to tym bardziej chciałabym przeczytać, żeby przekonać się czy warto czytać więcej... Jeśli chodzi o okładkę, to jak dla mnie jest odpychająca. 


Nie odchodź
Lisa Scottolinetytuł oryginału: Don't Go
seria/cykl wydawniczy: 
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data wydania: 4 luty 2014
 

Najnowsza powieść w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!

Mike Scanlon, trzydziestosześcioletni lekarz, odbywa służbę w Afganistanie, tęskniąc do pozostawionej w kraju żony Chloe i niedawno urodzonej córeczki. Wiadomość o nagłej śmierci Chloe jest dla niego wstrząsem. Równie wielkim okazują się szczegóły, które odkrywa wkrótce po powrocie, a które zmuszają go do zadania sobie pytania, na ile i czy w ogóle znał swoją żonę… i siebie. Musi też zdecydować, czy jest w stanie sam zająć się córką, dla której stał się zupełnie obcym człowiekiem. Mike uświadamia sobie, że najważniejszą bitwę swojego życia będzie musiał dopiero stoczyć, ryzykując wszystko, by ocalić to, co dla niego najdroższe.

Na ile jesteśmy w stanie poznać swoich bliskich i zrozumieć motywy ich działań? Jak bardzo samotność może mieć wpływ na autodestrukcyjne zachowania? Czy nieobecny dotąd w życiu dziecka ojciec może być równie dobrym rodzicem jak matka? Co to znaczy być bohaterem?

Co może stać się siłą dla kogoś, kto stracił właściwie wszystko?
Wiara? Nadzieja? Miłość?
Jak nie załamać się pod ciosami losu, gdy umiera ukochany człowiek, odchodzą przyjaciele, a bliscy się odwracają?
Historia Mike’a, głównego bohatera książki Lisy Scottoline Nie odchodź, może być próbą odpowiedzi na te pytania. W życiu staczamy różne bitwy, ale tylko podejmując walkę, możemy liczyć na wygraną. Choć trzeba pamiętać, że – jak pisze autorka – każda wojna pozostawia blizny.

Magdalena Kumorek, ambasadorka klubu „Kobiety to czytają”

Lisa Scottoline to jedna z najlepszych publikujących współcześnie autorek. „Nie odchodź” dowodzi tego po raz kolejny. To poruszająca, pełna emocji i ważna historia.
Michael Connelly

Scottoline to prawdziwy gejzer pomysłów!
David Baldacci

Wciągająca, przykuwająca uwagę powieść.
Kristin Hannah


NightB: Tyle trudnych pytań! Koniecznie muszę przeczytać, być może znajdę na nie odpowiedzi w tej książce!

1 komentarz:

  1. Rywalki.. ostatnio widziałam w empiku, ładna okładka :) chciałabym przeczytać opis brzmi nieźle :) pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń