piątek, 4 kwietnia 2014

Biedronka - nowa oferta książkowa od 3.04

W Biedronce od wczoraj tj.03.04 dostępna jest nowa oferta książkowa! Nas jak zwykle zainteresowało kilka pozycji:

Kwiaty na poddaszu„Kwiaty na poddaszu” - Virginia C. Andrews

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.


NightB: Koniecznie muszę kupić, mam drugą część!


„Płatki na wietrze” - Virginia C. Andrews

Płatki na wietrze Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Opowieść o rodzeństwie, które spędziło dzieciństwo, zamknięte przez okrutną matkę na poddaszu, co zdeterminowało ich dalsze życie. Dzieci uciekają, wchodząc w dorosłość z traumą, której nie da się zapomnieć. Cathy i Chris powtarzają błędy rodziców i łączą się w kazirodczym związku. Tajemnicę odkrywają po latach ich synowie, co z kolei odciśnie się na ich losach. Wnukami interesuje się znienawidzona matka Cathy i Chrisa… Czyżby chciała naprawić zło, jakie wszystkim wyrządziła? Szybka akcja, nieprzewidywalna, skandalizująca fabuła. Dlaczego władze emigracyjne do ostatniej chwili nie podjęły jednoznacznej decyzji, starając się w wyniku różnych wybiegów pozostawić ją krajowi, gdzie nie znano realiów polityki międzynarodowej?

NightB: Mam tą książkę, ale jeszcze nie czytałam, bo polowałam na pierwszą część :-)

„Błękitny dym” - Nora Roberts


Błękitny dym" to trzymająca w napięciu opowieść o porażającym strachu, wielkiej miłości i więzach, które pozwalają przetrwać najczarniejsze chwile. Nocny pożar rodzinnej pizzerii zmienia życie jedenastoletniej Reeny Hale. Sąsiedzi i przyjaciele pomagają właścicielom odbudować i wyremontować lokal. Podpalacz zostaje ujęty i trafia do więzienia. Jednak Reena nie uwolni się już od fascynacji brutalnym pięknem ognia. Po kilkunastu latach dziewczyna zostaje funkcjonariuszką wydziału podpaleń policji w Baltimore. Niestety, nie tylko ona dostrzega moc płomieni... Pojawia się ktoś, kto postanawia wykorzystać je do siania zniszczenia. Mnożą się tragiczne wydarzenia, giną ludzie. Pętla wokół Reeny powoli się zaciska. Śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża ukochanemu dziewczyny - Bowenowi. Ona sama także powinna zacząć bać się o swoje życie...

MDream: Czytałam i polecam :-) Kiedyś na pewno doczeka się swojej recenzji :-)

"Sztorm" - Clive Cussler, Graham Brown

Rok 1943. Ocean Indyjski. Amerykański frachtowiec atakowany przez japońskie myśliwce znika z oczu nieprzyjacielskim pilotom w sercu gwałtownego sztormu - a wraz z nim jego tajny ładunek... Rok 1967, Jemen. Tajemniczy napastnicy atakują pustynną oazę i mordują rodzinę Beduinów. Ktoś jednak uchodzi z życiem... Rok 2012. Ocean Indyjski. Troje naukowców z NUMA dokonuje niepokojącego odkrycia. Zaraz potem centrala traci z nimi kontakt... Kurt Austin i jego załoga rozpoczynają poszukiwania.

MDream: Cóż może być lepszego dla fanów Cusslera niż NOWA ładnie wydana książka w cenie 9,99 zł :-)
 


 NightB
 

2 komentarze:

  1. Czytałam "Kwiaty.." i "Płatki...". Pierwsza książka bardzo mi się podobała druga jest trochę słabsza.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń