wtorek, 21 stycznia 2014

Biedronka - nowa oferta książkowa

Czy widzieliście już nową ofertę książkową dostępną od 23.01.2014 w Biedronce? Nas zainteresowało kilka pozycji:
Rozenek
Małgorzata Rozenek - Poradnik Perfekcyjna Pani Domu

Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu! Dzięki radom wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić.
MDream: Bo w końcu chciałabym się nauczyć wywabiać plamy, a nie tylko je chować, aby goście nie widzieli :-) 

NightB: A ja w końcu chciałabym ogarnąć bałagan w moim "nowym" mieszkanku. Chociaż nie wiem, czy czytanie tej książki zamiast sprzątania sprawi, że będzie czyściej ;-)Łza
Lauren Kate - Łza

Początek nowej serii Lauren Kate, autorki bestsellerowych Upadłych, to epicka opowieść pełna zapierających dech w piersi uczuć, wstrząsających tajemnic i mrocznej magii… Świat, w którym można utracić wszystko, co się kocha.
MDream: Nareszcie jakiś pierwszy tom, a  nie siódmy przy czym pozostałych sześciu nie czytałam :-) Poza tym okładka bardzo mi się podoba.

NightB: Jak dla mnie okładka odstraszająca :-(Marzenie Kate
Patti Callahan Henry - Marzenie Kate
 
Życie trzydziestopięcioletniej Kate z pozoru jest godne pozazdroszczenia. Ma wspaniałego chłopaka, świetnie prosperujący butik, cudowną, kochającą rodzinę. W sercu kryje jednak bolesną tajemnicę.
MDream: Nie moje klimaty :(

NightB: Inspirowane prawdziwą historią. Coś dla mnie :-)

KingStephen King, Peter Straub - Czarny dom

Były funkcjonariusz wydziału zabójstw policji Los Angeles wiedzie ciche życie w małym mieście w Wisconsin. Jego spokój nie trwa jednak długo, wkrótce w okolicy dochodzi do serii okrutnych morderstw, a Sawyer zostaje zaangażowany w śledztwo. Jego wynik do ostatniej chwili pozostanie niepewny... 

NightB: Bardzo lubię książki Kinga, więc nie mogę nie skorzystać z okazji :-)

MDream: Nie mam nic przeciwko Kingowi - po prostu nigdy mi w ręce nie wpadł.
Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski - Flirtując z życiem

Piękna, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu Danuta Stenka, w książce tej opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Pełne szczerości rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej nieznane oblicze.
NightB: Lubię tą aktorkę, z chęcią przeczytałabym co ma do powiedzenia :-) 

MDream: Ja też lubię tą aktorkę ale nienawidzę książek celebrytów :-(Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa - Haruki Murakami

Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na drugim roku studiów nagle i nie wiadomo dlaczego zerwali z nim stosunki. Tsukuru bardzo ciężko to przeżył. Teraz, po latach, postanawia dowiedzieć się, co właściwie się wtedy stało. Odwiedza po kolei dawnych przyjaciół i próbuje odkryć tajemnice przeszłości. Dlatego wraca do rodzinnej Nagoi i wyrusza w podróż do Finlandii. Najnowsza powieść genialnego japońskiego pisarza. Wydanie polskie – pierwsze w Europie! Na świecie wcześniej tylko przekłady koreański i chiński! Pierwszy nakład – pół miliona egzemplarzy – został sprzedany w Japonii w ciągu 24 godzin, a już po tygodniu od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy powieści! 


NightB - Ta książka jest w moim spisie  "Muszę przeczytać"!!!  

MDream: Wstyd się przyznać ale nawet nie słyszałam ani o książce, ani o autorze. Nawet okładkę widzę pierwszy raz w życiu :-)

Jodi Picoult - Krucha jak lód

Niezapomniana opowieść o tym, jak kruche jest życie oraz do czego może posunąć się człowiek, kiedy chce je chronić. Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich córka, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości…

MDream: Zbyt wiele naczytałam się o tej książce, aby jej nie kupić w szczególności iż kosztuje tylko 11.99 :-)

NightB: Z chęcią przeczytam.Ceny naszym zdaniem bardzo przystępne i oczywiście nie płacimy za przesyłkę.

PS. Czy zauważyliście jaki bardzo nasze gusta książkowe się różnią?

1 komentarz:

  1. I znowu King w Biedronce. Chyba zaraz po nią pójdę :)

    OdpowiedzUsuń